flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Щодо атестації державних службовців апаратів судів

18 жовтня 2013, 14:41

Відповідно  до Положення про проведення атестації державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 № 1922, має бути проведена у жовтні-листопаді 2013 року атестація державних службовців апаратів судів.  Атестацію  керівників апаратів судів загальної юрисдикції та їх заступників проводить атестаційна комісія, кількісний та персональний склад якої затверджується головою відповідного суду. Інформація про проведення атестації складається з цифрових даних за формою та довідки, в якій зазначаються факти про випадки незгоди з відповідностями, викладеними у службовій характеристиці, оскарження дій атестаційної комісії.

             Періодичне  проведення атестації забезпечує об’єктивну оцінку результатів діяльності  державних службовців щодо виконання закріплених за ними обов’язків і встановлення (з урахуванням кваліфікації, ділових та особистих якостей) їх відповідності займаним посадам, сприяє виявленню перспективних, енергійних, творчо мислячих та ініціативних працівників для включення до резерву для висування на вищі посади. На основі результатів атестації розробляються пропозиції щодо вдосконалення роботи з кадрами, підвищення ефективності праці як окремих виконавців, так і колективів установ організацій у цілому.

             Графіки проведення атестацій складаються кадровою службою разом з керівниками структурних підрозділів і доводяться до відома атестованих не пізніше ніж за один місяць до початку атестації.

            Підготовка необхідних документів на працівників, які підлягають атестації, передбачає заповнення атестаційних листів та складання характеристик на кожного працівника, що підлягає черговій атестації.

            Підготовка атестаційних листів покладається на секретаря комісії. До засідання атестаційної комісії секретар заповнює такі позиції атестаційного листа: призвіще, ім’я, по батькові працівника, який атестується; рік народження; освіта; спеціальність; загальний стаж, у тому числі за спеціальністю; займана посада (дата призначення на посаду). Інши позиції атестаційного листа заповнюються в ході засідання атестаційної комісії.

            Характеристика на працівника, що підлягає атестації, складається його безпосереднім керівником. Підготовка цього документа є досить відповідальною роботою, оскільки від його повноти і конкретності значною мірою залежить об’єктивність оцінки діяльності працівника та всієї атестаційної роботи.

            Секретар атестаційної комісії веде протокол засідання. У протоколі рекомендується вказувати: дату проведення засідання, список членів атестаційної комісії, присутніх на засіданні; призвіще, ім’я, по батькові, посаду і місце роботи працівника, який атестується; коротке повідомлення про його роботу; запитання, поставленні працівникові, відповіді на них; оцінку діяльності працівників, відповіді на них; оцінку діяльності працівника і результати голосування (кількість голосів «за» і «проти» оцінки діяльності атестованого); рекомендації атестаційної комісії.

            Після завершення чергової атестації відділ кадрів підбиває її підсумки: встановлює число працівників, які пройшли атестацію, число працівників, визначених такими, що відповідають і не відповідають займаним посадам; виявляє працівників, які не пройшли атестацію з різних причин; складає список керівників та спеціалістів, що підлягають повторній атестації черех рік (їх відповідність займаним посадам визначатиметься з урахуванням виконання ними рекомендацій атестаційної комісії.