flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Правила внутрішнього трудового розпорядку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Зборами суддів

Каховського міськрайонного суду Херсонської області

 

Протокол зборів від  17.10.2017  № 6    

                        

                         ЗАТВЕРДЖЕНО 

 

Загальними зборами  працівників апарату

Каховського міськрайонного суду Херсонської області  

 

    Протокол зборів від  09.10.2017 № 2 

                                                                                         

 

 

 

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

Каховського міськрайонного суду Херсонської області

 

 

  1. Загальні положення

             

   1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Каховського міськрайонного суду Херсонської області суду (далі – Правила) розроблені відповідно до статті 43 Конституції України, Кодексу законів про працю України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу» та інших нормативно-правових актів.

   1.2. Правила визначають режим роботи працівників суду, засади регулювання трудових відносин та запроваджуються з метою удосконалення організації праці, зміцнення трудової і виконавської дисципліни, раціонального використання робочого часу, підвищення ефективності та якості роботи шляхом створення необхідних умов для нормальної високопродуктивної роботи працівників, умов стимулювання, свідомого і сумлінного виконання працівниками своїх трудових обов’язків.

   1.3. Усі питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішуються головою суду та керівником апарату суду або особами, які виконують їхні обов’язки,  в межах наданих їм актами законодавства повноважень, а у випадках, передбаченим законодавством України, спільно або за погодженням з трудовим колективом.

   1.4. Правила поширюються на всіх працівників суду, незалежно від посади та порядку призначення, і є обов'язковими для всіх працівників суду.

 

  1. Порядок прийняття і звільнення працівників

 

2.1. Порядок зарахування та відрахування зі штату суду суддів

 

           2.1.1. Зарахування суддів до штату суду та відрахування їх зі штату здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та чинного трудового законодавства на підставі наказу, що видається головою суду згідно з актом про призначення, переведення на посаду судді чи звільнення з посади судді.

2.1.2. При зарахуванні до штату суду суддя повинен подати такі документи:

Усі копії документів подаються разом з оригіналами і завіряються спеціалістом з питань персоналу, після чого оригінали повертаються.

2.1.3. Суддя відраховується із штату суду у таких випадках:

Про наявність підстав для припинення повноважень судді голова суду повідомляє Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України. До повідомлення додаються документи, які свідчать про наявність підстав для припинення повноважень судді.

 

 

2.2. Порядок призначення та звільнення працівників апарату суду

 

2.2.1. Призначення на посади працівників апарату суду та їх звільнення здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України «Про державну службу»  та чинного трудового законодавства.

2.2.2. Призначення на посади керівника апарату суду та його заступника, їх звільнення здійснюється відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» начальником територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області за погодження голови суду.

2.2.3. Призначення на посаду та звільнення з посади працівників патронатної служби здійснюється відповідно до Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25.03.2011 № 14,  керівником апарату суду за поданням відповідного судді.

2.2.4. Прийняття на посади та звільнення з посад працівників, які виконують функції з обслуговування, та  робітників з обслуговування суду здійснюється  відповідно до вимог трудового законодавства.

2.2.5. Прийняття на державну службу здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу» за результатами конкурсу в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 «Про затвердження Порядку  проведення конкурсу на зайняття посад державної служби».

2.2.6. Особа, призначена на посаду державної служби вперше, виголошує Присягу державного службовця у присутності державних службовців структурного підрозділу, на посаду в якому її призначено, представника служби управління персоналом, підписує текст цієї Присяги і зазначає дату її складення. Про складення Присяги державного службовця робиться запис у трудовій книжці державного службовця.

2.2.7. Стосовно осіб, які претендують на зайняття посад державних службовців, проводиться перевірка, передбачена Законом України «Про очищення влади».

            2.2.8. Під час укладення трудового договору громадяни зобов’язані подати до служби управління персоналом:

Військовослужбовці або військовозобов’язані подають військовий квиток або тимчасове посвідчення, видане замість військового квитка, а призовники – посвідчення про приписку до призовної дільниці.

            Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, крім перелічених, зобов’язані подати ще й такі документи:

Усі копії документів подаються разом з оригіналами і завіряються спеціалістом з питань персоналу, після чого оригінали повертаються.

Під час укладення трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості та документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.

            2.2.9. Призначення на посади державних службовців та прийняття на роботу інших працівників апарату суду оформлюється наказом керівника апарату суду, який доводиться до відома працівника під розписку.

2.2.10. Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншої установи, організації, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

            2.2.11. При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. При призначенні особи на посаду державної служби вперше встановлення випробування є обов’язковим. Умова про випробування зазначається в наказі про прийняття на роботу.

            Випробування встановлюється на строк:

            До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював незалежно від причин.

            Якщо після закінчення строку випробування працівник продовжує працювати, то він вважається таким, який витримав випробування, і трудовий договір з ним може бути розірвано лише на загальних підставах.

             2.2.12. Під час прийняття працівника на роботу або в разі переведення його у встановленому порядку на іншу роботу відповідальна особа зобов’язана:       

-  роз’яснити працівникові його права і обов’язки, істотні умови праці та умови оплати праці;

- ознайомити його з колективним договором, цими Правилами,  Правилами поведінки працівника суду, (для працівників апарату суду), з обмеженнями, встановленими щодо прийняття та проходження державної служби відповідно до Законів  України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Правилами внутрішнього службового розпорядку  та Загальними правилами етичної поведінки державних службовців (для державних службовців) під підпис працівника;

- визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

- проінструктувати працівника щодо техніки безпеки, протипожежної охорони та інших правил з охорони праці.

            2.2.13. Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка  оформлюється не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників.

            Трудові книжки працівників зберігаються, як документи суворої звітності, а відповідальність за організацію ведення обліку і їх видачу покладається на спеціаліста з питань персоналу.

            2.2.14. Переведення працівників апарату суду на іншу посаду здійснюється згідно із законодавством.

            2.2.15. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.

2.2.16. Працівник апарату суду має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво апарату суду письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу через причини, передбачені частиною першою статті 38 Кодексу законів про працю України, керівництво апарату суду повинно розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється згідно з положеннями Закону України «Про державну службу».

            2.2.17. Припинення трудового договору з працівниками апарату суду оформляється наказом керівника апарату суду.

         2.2.18. Керівник структурного підрозділу при звільненні працівника повинен забезпечити передачу цим працівником всіх службових документів та матеріальних цінностей іншій особі.

            2.2.19. У день звільнення суд зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку із занесеним до неї записом про звільнення  та провести з ним повний розрахунок. Записи про причини звільнення у трудову книжку повинні заноситись відповідно до наказу та точно відповідати формулюванню чинного законодавства і з обов’язковим посиланням на відповідну норму закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

           

 

3.Основні обов’язки і права працівників суду

 

3.1. Основні права та обов’язки судді

 

3.1.1. Права та обов’язки судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, статтею 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексом  суддівської етики  та іншими нормативно-правовими актами.  

 

 

3.2. Права та обов’язки працівників апарату суду

 

3.2.1. Працівники апарату суду мають право:

- користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією та законами України;

-  брати участь у розгляді питань і прийнятті відповідних рішень у межах своїх повноважень;

-  на повагу до особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівництва суду, співробітників та громадян;

- вимагати затвердження керівником  чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою;

- на просування по службі з урахуванням кваліфікації, здібностей, сумлінного виконання своїх обов’язків, участь у конкурсах на зайняття вищої посади;

-  на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;

- на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, рангу, який йому присвоюється, досвіду та стажу роботи;

-   захищати свої законні права та інтереси у вищих державних органах та в судовому порядку.

     Працівники мають також інші права відповідно до чинного законодавства України.

 

3.2.2. Працівники апарату суду зобов’язані:

-  дотримуватись Конституції України та інших актів законодавства України,   а також посадових інструкцій і цих Правил;

-  не допускати порушень прав і свобод людини і громадянина;

-  сумлінно виконувати свої службові обов’язки, проявляти ініціативу і творчість у роботі, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;

- виконувати свої посадові обов’язки чесно, неупереджено, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильності до окремих фізичних і юридичних осіб, політичних партій, рішуче виступати проти антидержавних проявів і сил, які загрожують порядку в суспільстві або безпеці громадян;

-  діяти в межах своїх повноважень,   у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству, працівник апарату суду зобов’язаний невідкладно в письмовій формі доповісти про це посадовій особі, яка дала доручення, а у разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу;

- шанобливо ставитись до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам держави;

- постійно поліпшувати стан відповідності своїх умінь, знань і навичок функціям та завданням займаної посади, підвищувати свій професійний, інтелектуальний та культурний рівень як за освітньо-професійними програмами, так і шляхом самоосвіти;

-  під час виконання службових обов’язків та перебування в приміщенні суду дотримуватись ділового стилю у зовнішньому вигляді;

- забезпечувати, щоб матеріальні та фінансові ресурси, які йому доручені, використовувалися раціонально, ефективно та економно;

-  дотримуватись вимог охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії і протипожежної безпеки;

- суворо дотримуватись режиму роботи та заборони паління в приміщеннях (на робочих місцях, у кабінетах та місцях загального користування) та на території суду.

 -  утримувати своє робоче місце та обладнання в чистоті та справному стані, дбайливо ставитися до майна суд;

-    невідкладно повідомляти керівництво та відділ по роботі з персоналом про свою тимчасову непрацездатність, але не пізніше 16 години поточного дня.

           Працівники несуть також інші обов’язки відповідно до чинного законодавства України.

            3.2.3.   Конкретний перелік посадових обов’язків працівників апарату суду визначається посадовими інструкціями та затверджується керівником апарату суду або особою, яка виконує його обов’язки.

           

 

 

 

  1. Основні обов'язки керівництва суду

 

4.1. Обов’язки голови суду визначені статтею 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

4.2. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що має наслідком звільнення його з посади.

            4.3. Керівництво суду у межах наданих їм повноважень зобов’язане:

9) забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для     життя,    здоров’я   і    безпеки     працівників.

 

 

  1. Робочий час і час відпочинку

 

5.1.  Для працівників суду встановлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями -  суботою та неділею. Тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Час початку і закінчення роботи працівників, перерва для відпочинку і харчування встановлюються такими:

Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.

5.2. Працівникам надається перерва для відпочинку та харчування. Перерва не входить в робочий час. Працівники використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатись з місця роботи.

5.3. Залучення працівників до надурочної роботи, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні проводиться у випадках та за умов, передбачених чинним законодавством, за письмовим наказом керівника.

Для виконання невідкладних або непередбачуваних завдань державні службовці зобов'язані за розпорядженням керівника з'являтись на службу  і працювати понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні. Інші категорії працівників суду можуть залучатись до роботи у ці дні у встановленому законодавством порядку. Робота у вихідні, святкові та неробочі дні компенсується відповідно до чинного трудового законодавства.

             5.4. Відповідно до законодавства за угодою між працівником і керівництвом суду може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

             5.5.  Працівникам надаються відпустки зі збереженням на цей період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.

            Порядок надання щорічних оплачуваних та додаткових відпусток суддям визначений відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а державним службовцям - Законами України «Про державну службу» та «Про відпустки».

            Тривалість та порядок надання щорічних оплачуваних та додаткових відпусток іншим працівникам апарату суду (працівникам патронатної служби, працівникам які виконують функції з обслуговування та  робітникам з обслуговування суду) визначений відповідно до Закону України «Про відпустки».

            5.6. Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з виплатою крім суддівської винагороди, допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу.

Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.

            5.7.  Відповідно до Закону України «Про державну службу» державним службовцям надається щорічна основна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.

За кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

5.8. Іншим працівникам апарату суду надається відпустка тривалістю не менше 24 календарних днів.

5.9. Надання відпусток суддям оформлюється наказом голови суду, працівникам апарату суду – наказом керівника апарату суду.

5.10.  Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

5.11. За наказом керівника апарату суду для  виконання  невідкладних завдань державний службовець може бути відкликаний із щорічної основної або додаткової відпустки відповідно до Порядку відкликання державного службовця із щорічної відпустки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 230. Частина невикористаної відпустки за погодженням з керівником апарату суду  надається державному службовцю у будь-який час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.

Відкликання зі щорічних відпусток інших працівників апарату суду допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків та в інших випадках, передбачених законодавством. У разі відкликання працівника з  відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

5.12.    Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується керівництвом суду  на кожен календарний рік не пізніше 15 січня. Графік складається з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку. Графік доводиться до відома всіх працівників.

           

 

  1. 6. Заохочення за успіхи у роботі

 

6.1. За зразкове виконання своїх посадових  обов'язків, тривалу і бездоганну працю, ініціативність та інші досягнення у роботі до працівників апарату суду можуть застосовуватися такі  заохочення:

6.2. Працівникам апарату суду, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надається перевага під час просування по службі.

6.3. Заохочення оголошуються в наказі керівника апарату, доводяться до відома працівника або всього колективу і заносяться до трудової книжки.

 

 

  1. Відповідальність за порушення трудової дисципліни

 

7.1. Дисциплінарна відповідальність суддів

 

7.1.1. Судді до дисциплінарної відповідальності можуть бути притягнені з підстав і в порядку, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

 

 

7.2. Відповідальність за порушення трудової дисципліни

працівників апарату суду

 

7.2.1. За порушення трудової дисципліни, Правил внутрішнього трудового розпорядку до працівника апарату суду може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

- догана;

- звільнення з роботи.

Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно по п.п. 3, 4, 7, 8 ст.40 Кодексу законів про працю України.

7.2.2.  До державних службовців за вчинення дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обов’язків та інших вимог, встановлених Законом України «Про державну службу» та іншими нормативно-правовими актами, застосовується один із таких видів  дисциплінарного стягнення:

Дисциплінарне провадження стосовно державних службовців здійснюється дисциплінарною комісією, утвореною керівником апарату суду.

 

 7.2.3. Дисциплінарні стягнення до працівників апарату суду застосовуються керівником апарату суду та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку.

7.2.4. До застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату суду або уповноважений ним працівник повинен отримати  від порушника трудової дисципліни письмове пояснення. У разі відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт. Відмова працівника апарату суду дати таке пояснення не може бути перешкодою для застосування стягнення.

            7.2.5. Дисциплінарні стягнення застосовуються безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не враховуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

            Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

   За кожне порушення трудової дисципліни до працівника апарату суду може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення.

7.2.6. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника апарату суду не було піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

            Якщо працівник апарату суду не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе сумлінним працівником, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року, протягом якого воно було накладено, але не пізніше ніж через шість місяців з дня накладання дисциплінарного стягнення.

            Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

 

 

***

 

            Правила внутрішнього трудового розпорядку доводяться до відома суддів та працівників апарату суду під підпис  та вивішуються в приміщенні суду на видному місці.