flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Суд розміщений у місті Каховка.

Каховка заснована в 1492 році кримським ханом Менглі І Гиреєм як фортеця Іслам-Кермен. Назва в перекладі означає ісламська фортеця. В українських джерелах фортеця також мала назву Аслан-Город. Фортеця неодноразово  штурмувалася запорожцями – Дмитром Вишневецьким (1556), Богданом Ружинським (1576), Михайлом Дорошенком (1628), Іваном Сірком (1673). Фортеця була зруйнована Мазепою в 1695 році. У 1771 році на місці старої фортеці було побудовано Шарингирейське укріплення.

В 1791 році під орудою полковника Л.М.Куликовського виникла сучасна Каховка, і названа на честь відомих російських військових братів Миколи та Василя Каховських. Вони перетворили її на відоме торгівельне містечко.

Наприкінці ХІХ століття стало розвиватися у місті промислове виробництво. З’явилися заводи сільськогосподарських машин, пивоварний, горілчаний, лісопильний, фабрика безалкогольних виробів.

1929 став роком масової колективізації і крутої зміни для мільйонів селян. На 15 листопада 1930 року в Каховському районі налічувалося 35 колгоспів, які об’єднували 5038 добровольців.

Згідно Постанову ВУЦВК від 03.02.1931 року «Про реорганізацію районів» до складу Каховського району увійшла частина господарства ліквідованого Горностаївського району. Колгоспи і радгоспи спеціалізувалися на вирощуванні пшениці, ячменю, соняшника, кукурудзи. Досить розвинутими були будівництво і виноградарство. З технічних культур вирощували пристосовану до нашого регіону бавовну.

На початку 1932 року у Каховському районі було 103 колгоспи, 7 радгоспів, 6 МТС. З 1935 року територія району скоротилася у зв’язку з відновленням Горностаївського району.

Напередодні Великої Вітчизняної війни у Каховському районі було 14 сільських рад, що об’єднували 68 населених пунктів (51 село, 17 хуторів). Мешканці цих населених пунктів були об’єднані у 49 колгоспів та 6 радгоспів.

2 листопада 1943 року місто Каховка та прилеглі населені пункти району були визволені з-під окупації силами 3-ї Гвардійської стрілецької дивізії.

У 1959 році відбулася реорганізація району: у зв’язку з будівництвом Каховської ГЕС, частина прилеглої до будови території була відведена під будівництво міста Нова Каховка. В той же час з Каховського району виділився у самостійний Новомаячківський район.

З 1958 року територія Каховського району знов збільшується за рахунок ліквідації Новомаячківськогь району. У 1959 році відбулася остання реорганізація Каховського району. Частина господарств відходить до знов відновленого Горностаївського району, а до складу Каховського увійшов радгосп «Асканійський» з Чаплинського району.

В 60-х роках на порядку денному стало питання забезпечення сталого розвитку сільського господарства та отримання гарантованих врожаїв в зоні ризикованого землеробства шляхом будівництва найбільшої в Європі зрошувальної системи.

В 1965 році почалося спорудження промислової бази водогосподарського будівництва. 31 травня 1969 року в котлован головної насосної станції укладено перший кубометр бетону. 3 липня 1973 року дніпровська вода ввійшла в канал та пішла на поля.

Каховський район не має районного центру. Всі районні органи виконавчої влади та адміністративні установи розташовані в м. Каховка, яке є містом обласного підпорядкування, тобто окремою адміністративно-територіальною одиницею.