ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ ПІД ЧАС ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ЩОДО КАРАНТИНУ ЛЮДЕЙ
З виникненням та поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2 в Україні прийнято низку нормативно-правових норм.
Ключовою зміною до законодавства України став Закон від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Цим законом було запроваджено відповідальність за порушення карантину та санітарних правил і норм щодо запобігання коронавірусній інфекції, яка передбачена статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі – КУпАП).
З аналізу судових рішень у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 44-3 КУпАП, ухвалених суддями Каховського міськрайонного суду впродовж 2021 року вбачаються основні проблеми, які виникають під час провадження у справах про порушення правил щодо карантину людей, зокрема: неправильна кваліфікація вчинюваних діянь; недоліки у складанні протоколів про адміністративне правопорушення; відсутність належних і допустимих доказів.
Ці та інші недоліки матеріалів адміністративної справи про адміністративний проступок, передбачений статтею 44-3 КУпАП, позбавляють суд можливості прийняти рішення в справі й зробити однозначний законний та обґрунтований висновок щодо наявності чи відсутності вини конкретної особи у зазначеному порушенні або ж змушують суд закривати провадження у справі.
Згідно статистичних даних 2021 року з 17 матеріалів, що надійшли до суду:
закрито за відсутністю складу адміністративного правопорушення –8;
звільнено від відповідальності в зв’язку з малозначністю -5;
передано на розгляд за підвідомчістю -1;
закрито в зв’язку з закінченням строку для накладення стягнення – 1;
передано для доопрацювання – 2.
ІНФОРМАЦІЯ ПРЕССЛУЖБИ