flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Запитання та відповіді щодо безоплатної правової допомоги

18 жовтня 2013, 13:56

             Запитання: Як довго особа може отримувати безоплатну правову допомогу?

            Відповідь: Захисник, який надає безоплатну правову допомогу затриманій особі,  здійснює це до завершення розгляду питання про обрання, зміну або скасування запобіжного заходу в апеляційній інстанції. Захисник, залучений за призначенням, має здійснювати захист особи до завершення кримінального провадження у касаційній інстанції, якщо не прийняте остаточне рішення на користь підзахисного на більш ранніх стадіях. Держава припинить надавати безоплатну правову допомогу, якщо особа залучить захисника за власний рахунок.

           Запитання: Чи може бути замінений захисник?

          Адвоката, який надає безоплатну правову допомогу, може бути замінено:

  • у разі його хвороби;
  • неналежного виконання ним своїх зобов’язань;
  • недотримання порядку надання безоплатної вторинного правової допомоги;
  • виключення його з Реєстру адвокатів, які надають таку допомогу (ст. 24 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»).

       Запитання: Куди можна поскаржитися на захисника?

Відповідь: У разі, якщо захисник неналежним чином виконує свої обов’язки, підзахисний може звернутися з відповідною скаргою до центру. Якщо така скарга підтвердиться, адвокат може бути виключений із системи безоплатної правової допомоги.  Також зі скаргою на неналежні дії адвоката особа може звернутися до відповідної кваліфікаційно-дисціплінарної комісії адвокатури, яка має повноваження розглянути скаргу і притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності.

         До відома громадян: Оскарження рішення центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

       Якщо особа вважає, що центр припинив надавати безоплатну правову допомогу неправомірно, вона може оскаржити це рішення до адміністративного суду.