Запитання: Як довго особа може отримувати безоплатну правову допомогу?
Відповідь: Захисник, який надає безоплатну правову допомогу затриманій особі, здійснює це до завершення розгляду питання про обрання, зміну або скасування запобіжного заходу в апеляційній інстанції. Захисник, залучений за призначенням, має здійснювати захист особи до завершення кримінального провадження у касаційній інстанції, якщо не прийняте остаточне рішення на користь підзахисного на більш ранніх стадіях. Держава припинить надавати безоплатну правову допомогу, якщо особа залучить захисника за власний рахунок.
Адвоката, який надає безоплатну правову допомогу, може бути замінено:
Відповідь: У разі, якщо захисник неналежним чином виконує свої обов’язки, підзахисний може звернутися з відповідною скаргою до центру. Якщо така скарга підтвердиться, адвокат може бути виключений із системи безоплатної правової допомоги. Також зі скаргою на неналежні дії адвоката особа може звернутися до відповідної кваліфікаційно-дисціплінарної комісії адвокатури, яка має повноваження розглянути скаргу і притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності.
Якщо особа вважає, що центр припинив надавати безоплатну правову допомогу неправомірно, вона може оскаржити це рішення до адміністративного суду.