flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Як залучити захисника?

16 жовтня 2013, 14:03

             Представник правоохоронного органу, що здійснив затримання, зобов’язаний невідкладно повідомити про цей факт відповідний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який протягом двох годин забезпечує прибуття захисник а. Представник правоохоронного органу, відповідальний за перебування затриманих, зобов’язаний перевірити виконання обов’язку щодо інформування центру про затримання особи та реалізувати його самостійно, якщо цього не було зроблено раніше. У такому випадку від особи не вимагається заявляти жодних клопотань, складання чи підписання будь яких інших документів.

             ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

Особа вважається затриманою не з моменту, коли складено протокол про затримання за підозрою у вчиненні злочину, а тоді, коли вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд із уповноваженою службовою особою чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою (ст. 209 КПК). Це має значення, оскільки затримана особа негайно звільняється, якщо протягом 72 годин із моменту затримання їй не вручено вмотивованого судового рішення про тримання під вартою (ст.. 12 КПК). Тому необхідно запам’ятати час фактичного затримання, вимагати його фіксації у протоколі затримання і проінформувати про це адвоката.

 Надалі затриманому варто заявити клопотання про залучення захисника за призначенням, якщо за відсутності коштів чи з інших об’єктивних причин він не може залучити захисника самостійно. Відповідне клопотання адресується слідчому, прокуророві, слідчому судді або суду і має бути ними розглянуто в розумні строки. Внаслідок розгляду слідчий або прокурор виносить постанову, а слідчий суддя чи суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному центру з надання безоплатної вторинної допомоги призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні. Постанова (ухвала) про доручення призначити адвоката відразу направляється відповідному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги і є обов’язковою для негайного виконання.  Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання постанови (ухвали) про доручення призначити адвоката тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.