flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Інформація щодо SMS повідомлень учасників процесу

13 вересня 2013, 10:13

  

Електронний суд: SMS-інформування учасників процесу

 

 

          З метою забезпечення своєчасного інформування учасників судового процесу про час і місце розгляду справи з 03.06.2013 року в Україні розпочалася реалізація пілотного проекту щодо надсилання судами SMS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження).

Текст судової повістки може бути надісланий судом учаснику              SMS-повідомленням лише після подання ним до суду заявки про намір отримання судової повістки в електронному вигляді за допомогою             SMS-повідомлення. Така заявка оформляється безпосередньо в суді або щляхом роздруковування та заповнення учасником форми, яка розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України.

У випадку зміни номеру мобільного телефона учасника чи за наявності обставин, які перешкоджають (перешкоджатимуть) отриманню ним тексту судової повістки шляхом SMS-повідомлення, учасник повинен невідкладно подати до суду заяву про зміну порядку здійснення судового виклику.

Формування тексту судової повістки, облік та її відправка у вигляді SMS-повідомлення здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду.

Судова повістка додається до електронної обліково-статистичної картки справи як документ по справі, після чого автоматично доставляється  у вигляді SMS-повідомлень на номер мобільного телефону учасника.

Результат доставки SMS-повідомлення на номер мобільного телефону учасника (дата та час доставки або причина недоставки) автоматично розміщується у відповідному електронному реєстрі автоматизованої системи документообігу.

Відповідальний працівник апарату суду роздруковує таке повідомлення та долучає його до матеріалів справи.

На думку практиків, виклик до суду через SMS-повідомлення більш ефективно сприятиме підготовці сторін до судового засідання та їх своєчасній явці до суду. Крім того, дане нововведення покликане також зберегти бюджетні кошти.

Судова влада повинна йти в ногу з часом, а отже, враховуючи сучасні технології, використання SMS-повідомлень є цілком логічним та виправданим. Слід відмітити, що ряд зарубіжних країн таких як США, Канада, Австралія, Російська Федерація вже давно і досить успішно користується розсилкою повісток через SMS-повідомлення. Крім того, зарубіжний досвід показує, що судова влада з її розвитком все більше починає відповідати концепції «Електронного суду». Україна, в свою чергу, також прагне слідувати сучасним тенденціям правової системи і запровадження розсилки судових повісток через SMS-повідомлення є яскравим підтвердженням цього.

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ  


До _________________________________________________________
(найменування суду)
від _________________________________________________________
(ПІБ або найменування особи, її уповноваженого представника)
справа №________________за позовом, заявою, скаргою, поданням
(за наявності відомостей)
____________________________________________________________
(ПІБ або найменування особи)
до _________________________ про ____________________________
(ПІБ або найменування особи)
від ______________________ 20__р.

Заявка 
на отримання судових повісток, повідомлень в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення

Прошу надсилати судові повістки, повідомлення в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення на мій мобільний номер телефону(+380___)____________

У разі перегляду судового рішення (ухвали, постанови тощо) у справі судом апеляційної чи касаційної інстанцій прошу надсилати з даного провадження судові повістки, повідомлення в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення вищевказаними судами на зазначений номер телефону.

Про зміну номеру мобільного телефону та обставин, які перешкоджатимуть отриманню SMS-повідомлень, зобов’язуюсь повідомити суд.

Необхідність відправки повідомлення латинськими літерами ______ (так, ні)

«Так» вказується у разі, якщо мобільний телефон не підтримує відображення кириличних символів.