Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки їх виплати. Таку норму передбачено ст.. 189 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-ІІІ (зі змінами та доповненнями). Умови договору не можуть порушувати прав дитини, які встановлені цим кодексом. Договір укладається в письмовій формі і нотаріально посвідчується.
При нотаріальному посвідченні такого договору державне мито справляється в розмірі 1% від суми договору, але не менш ніж один неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
За вчинення дій в інтересах фізичних та юридичних осіб та видачу їм документів, що мають юридичне значення, справляється державне мито. Платники державного мита і об’єкти справляння державного мита, а також розміри ставок державного мита визначені Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» (далі – Декрет).
Зокрема ставки державного мита за нотаріальні дії, вчинювані державними нотаріальними конторами і виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад народних депутатів, визначені у п. 3 ст. 3 декрету. Водночас декретом не встановлено окремої ставки державного мита за нотаріальне посвідчення договору про сплату аліментів на дитину. Тому за посвідчення такого договору державне мито справляється відповідно до п. п. «д» п. 3 ст. 3 декрету як за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці.
Особливості обчислення в сплати державного мита визначає Інструкція про порядок обчислення та справляння державного мита, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 № 811.