flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Заочний розгляд справи

22 березня 2010, 13:17

  Заочне рішення може бути ухвалено на підставі наявних у справі доказів у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином сповіщений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнано неповажними, і якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Якщо участь у справі беруть декілька відповідачів, заочний розгляд її можливий у разі неявки в судове засідання всіх відповідачів.
  Копія заочного рішення не пізніше п’яти днів з дня його проголошення відправляється рекомендованим листом із повідомленням відповідачам, які не з’явилися в судове засідання. До того ж заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача (заява про перегляд заочного рішення може бути подана впродовж десяти днів з дня отримання копії рішення). Крім цього, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з’явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причини, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.

  “Згідно з вимогами ч. 1 ст. 228 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Тобто суб’єктом подання заяви про перегляд заочного рішення є виключно відповідач, а не інші особи, які беруть участь у справі. Сторона у справі, яка є третьою особою, має право оскаржувати заочне рішення суду в загальному порядку. Повторне заочне рішення сторони можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому ЦПК України” (Ухвала колегії Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 28.05.2008 року - Витяг)