flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Рішення Європейського суду «АНТИМОНОВА ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ»

29 лютого 2016, 12:04

 ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

СПРАВА «АНТИМОНОВА ТА ІНШІ ПРОТИ УКРАЇНИ»

(CASE OF ANTIMONOVA AND OTHERS v. UKRAINE)

(Заява № 54734/12 та 12 інших заяв)

 

Стислий виклад рішення від 05 листопада 2015 року

 

Заявники скаржилися за пунктом 1 статті 6 та статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) на надмірну тривалість цивільних проваджень та відсутність в національному законодавстві ефективних засобів юридичного захисту у зв’язку з цим. Беручи до уваги схожість предмету заяв, Європейський суд вирішив розглянути їх одночасно в єдиному рішенні.

Європейський суд зазначив, що в групах справ «Світлана Науменко проти України» (Svetlana Naumenko v. Ukraine, № 41984/98, від 09 листопада 2004 року) та «Єфименко проти України» (Efimenko v. Ukraine, № 55870/00, від 18 липня 2006 року) він вже встановлював порушення щодо питань, аналогічних тим, про які йдеться в цій справі.

Беручи до уваги свою практику з вказаного питання, Європейський суд дійшов висновку, що в даному випадку тривалість провадження була надмірною і не відповідала вимозі «розумного строку». Європейський суд також зазначив, що заявники не мали ефективного національного засобу юридичного захисту, за допомогою якого вони могли б подати скарги щодо тривалості проваджень. Отже, було порушення пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції..

 

ЗА ЦИХ ПІДСТАВ СУД ОДНОГОЛОСНО:

 

«1.  Вирішує об’єднати заяви;

2.  Оголошує скарги прийнятними;

3.  Постановляє, що було порушення пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції;

4.  Постановляє, що:

(a)  держава-відповідач протягом трьох місяців має сплатити заявникам суми, зазначені в Таблиці, які мають бути конвертовані в російські рублі в заяві № 35302/14 та українські гривні для інших заяв за курсом на день здійснення платежу;

 (b)  зі спливом зазначеного тримісячного строку і до остаточного розрахунку на ці суми нараховуватиметься простий відсоток (simple interest) у розмірі граничної позичкової ставки Європейського центрального банку, що діятиме в період несплати, до якої має бути додано три відсоткові пункти.»