flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Верховна Рада України відмовилась скасувати своє рішення щодо Закону про судоустрій

21 червня 2016, 16:20

 16 червня парламент розглянув проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 2 червня щодо прийняття за основу та в цілому Закону про судоустрій та статус суддів. Скасування такого рішення ВР підтримали лише 72 депутати.

       Так, як відзначив один з авторів проекту постанови №4734-П про скасування рішення ВР про прийняття нового Закону про судоустрій Ю.-Б.Шухевич, парламент не мав права прийняти відповідний Закон одразу за основу та в цілому, оскільки:

- по-перше, Закон містить більше 100 статтей, а Регламент ВР містить заборону на такі рішення;

- по-друге, Закон не можна приймати, якщо є зауваження у депутатів до його прийняття в цілому.

         Як відзначалось в процесі обговорення, пропозиція щодо погодження Закону про судоустрій за основу та в цілому була надана профільним комітетом.

         Попри невелику кількість депутатів в залі пленарних засідань, на підтримку скасування відповідного рішення ВР висловилась низка народних депутатів. Основні зауваження - недостатньо продуманий текст та надмірна поспішність з прийняттям рішень. Не обійшли увагою депутати і фінансове забезпечення суддів за новим Законом. На думку народних обранців, розміри зарплат та пенсій суддів на фоні ситуації в країні є більш, ніж надмірними.

         Також депутати скаржаться на неможливість подання ними зауважень до Закону, оскільки його було прийнято одразу за основу та в цілому.

         Зауважимо, свої зауваження до прийняття Закону про судоустрій висловлювали і судді, в тому числі Рада суддів України. Більше того, Вищий адмінсуд вже запропонував Президенту ветувати цей Закон.

                                                                                                                                                                                                  Джерело: Закон і Бізнес