flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Гендерний підхід при розгляді справ

13 червня 2016, 16:23

 Суддям України рекомендують використовувати гендерно чуттєвий підхід при розгляді справ, особливо тих, які стосуються прав та інтересів жінок, забезпечуючи при цьому реалізацію повноцінного доступу жінок до правосуддя.

        Про це йшла мова під час презентації звіту про результати моніторингу «Захист від гендерної дискримінації в рішеннях українських судів». Як пояснили «ЗіБ» у омбудсмена, згідно звіту, положення міжнародних документів і національного тендерного законодавства недостатньо використовуються в українській судовій практиці.

        Серед основних причин такої ситуації є недостатнє вміння представників юридичної професії, в тому числі суддів, ідентифікувати ті випадки, які на практиці приводять до гендерної дискримінації і сприйняттю юристами міжнародних документів з питань забезпечення тендерної рівності в основному вигляді визначених абстрактних конструкцій, які не надають механізмів вирішення реальних життєвих спорів.

         За думкою авторів дослідження, важливим фактором є низьке ознайомлення населення з міжнародними стандартами в області захисту від гендерної дискримінації.

         Враховуючи це, пропонується привести національне законодавство у відповідність з міжнародними стандартами в області прав людини.

         Крім цього, суддям та судам України рекомендують ввести внутрішню оцінку тендерної чуттєвості суддів та винесених ними рішень; піклуватися про захист жертви  гендерної дискримінації, якщо цього потребують обставини справи.

         Моніторинг був проведений Харківською обласною фундацією «Общественная альтернатива» за підтримки Уповноваженого з прав людини в рамках реалізації проекту «Справедливе правосуддя». При здійсненні моніторингу були проаналізовані у повному обсязі 377 судових справ.