flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

ЗАСАДИ використання автоматизованої системи документообігу Каховським міськрайонним судом Херсонської області

30 вересня 2020, 14:58

 

  

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення зборів суддів Каховського міськрайонного суду Херсонської області

09 липня 2015 року протокол №18

 

 

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу

в Каховському міськрайонному суді Херсонської області

 

Із змінами, внесеними рішенням зборів суддів

Каховського міськрайонного суду від 26 грудня 2019 року протокол №10, від 17 вересня 2020 року протокол №9)

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

У Каховському міськрайонному суді використовується Автоматизована система документообігу суду (далі – АСДС), розроблена адміністратором автоматизованої системи для загальних судів.

Засадами визначається порядок функціонування автоматизованої системи, правила застосування Положення з урахуванням юрисдикції та інстанційності суду, норм процесуальних кодексів та законів України.

 

Засади регулюють питання   функціонування автоматизованої системи документообігу суду,  особливості автоматизованого розподілу справ між суддями та порядок формування постійно діючих колегій суддів з унеможливленням впливу на їх формування осіб, зацікавлених у результатах судового розгляду справи.

Вчинення в автоматизованій системі будь-яких дій, передбачених Засадами, здійснюється користувачами автоматизованої системи – суддями та працівниками апарату суду, в межах повноважень, визначених наказами керівника апарату суду.

Засади вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення зборів суддів, якими затверджено Засади, оприлюднюються на офіційному вебсайті Каховського міськрайонного суду на вебпорталі «Судова влада України».

Унесення інформації до табеля обліку часу в АСДС щодо відпустки судді, відрядження, тимчасової непрацездатності, навчання та в інших передбачених законом випадках, в яких суддя не може здійснювати правосуддя, здійснюється відповідальним працівником.

(Розділ 1змінено згідно з рішенням

 зборів суддів від 26 грудня 2019 року)

  • Виключено

(Пункт 1.1. розділу 1 виключено згідно з рішенням

 зборів суддів від 26 грудня 2019 року)

  1. ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ
  2. Особливості автоматизованого розподілу справ

Автоматизований розподіл судових справ між складом суддів Каховського міськрайонного суду Херсонської області здійснюється з урахуванням: спеціалізації суддів, запровадженої зборами суддів, складу постійних колегій, визначених автоматизованою системою, коефіцієнтів навантаження кожного судді, заборони брати участь у перегляді рішень для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого порушується питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні, закінчення терміну повноважень судді, а також в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

 

Визначення суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється згідно пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі – Положення).

 

У разі розгляду справи за участю присяжних їх персональний склад визначається за допомогою автоматизованої системи.

 

Спеціалізація судді визначається його належністю до відповідного Складу суддів.

 

Справи галузей судочинства:

 

кримінального – провадження з обвинувальним актом (у розрізі статей КК України); провадження щодо неповнолітніх (у розрізі статей КК України); кримінальні провадження у формі приватного обвинувачення (у розрізі статей КК України); кримінальні провадження з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру (у розрізі статей КК України); кримінальні провадження з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру (у розрізі статей КК України); кримінальні провадження з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності (у розрізі статей КК України); кримінальні провадження з клопотанням про розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні (у розрізі статей КК України); кримінальні провадження на підставі угод (у розрізі статей КК України); справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях;  кримінальні провадження в порядку надання міжнародної правової  допомоги; скарги, заяви, клопотання та інші передбачені законом процесуальні документи;

 

адміністративні правопорушення; справи в порядку виконання судових рішень у справах про адміністративні правопорушення, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду,

 

розподіляються між усіма суддями Складу суддів №1, які мають на час розподілу повноваження для здійснення процесуальних дій та з урахуванням визначених автоматизованою системою коефіцієнтів навантаження.

 

Справи галузей судочинства:

 

адміністративного та цивільного - позовні заяви та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи;

 

кримінального (слідчий суддя) - провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотаннями слідчого, прокурора та інших осіб;  провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування,

 

що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду,

 

розподіляються між усіма суддями Складу суддів №2, які мають на час розподілу повноваження для здійснення процесуальних дій з урахуванням визначених автоматизованою системою коефіцієнтів навантаження.

 

Спеціалізація Складу суддів за категоріями справ визначається Зборами суддів Каховського міськрайонного суду Херсонської області і є єдиною для всіх суддів цього Складу.

 

Суддя, який брав участь у вирішенні справи, не може брати участі у новому розгляді справи після скасування рішення суду або ухвали про закриття провадження у справі.

 

Суддя, який брав участь  у вирішенні справи, рішення в якій було в подальшому скасовано судом вищої інстанції, не може брати участі у розгляді заяв про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду у цій справі.

 

Суддя, який брав участь у вирішенні справи не може брати участі у розгляді заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з виключними обставинами у цій справі.

 

За наявності підстав передбачених частиною третьою статті 40 ЦПК України, частиною четвертою статті 40 КАС України, частини 1 статті 81 КПК України, для вирішення питання про відвід судді, який не входить до складу суду, що розглядає провадження (справу), а також в справах про адміністративні правопорушення визначення судді здійснюється автоматизованою системою із числа всіх суддів без урахування спеціалізації.

 

Не розподіляються слідчим суддям справи категорії невідкладні судові розгляди (клопотання про арешт майна; подання про обрання, зміну запобіжного заходу та продовження строків тримання під вартою, про проведення обшуку; розкриття інформації, що містить банківську таємницю, надання дозволу на проведення ревізії, продовження терміни ревізії тощо; тимчасовий доступ до речей і документів) за п’ять (календарних) днів до початку відпустки.

 

У виключних випадках, реєстрація справ та матеріалів (крім справ, які за законом розглядаються невідкладно), що подані до суду протягом останньої години його роботи, здійснюється не пізніше наступного робочого дня.

 

(Доповнити розділ 2.1 абзацом 17 згідно з рішенням

 зборів суддів від 17 вересня 2020 року)

 

З метою належної організації роботи суду з прийому та розгляду всіх видів клопотань органів досудового розслідування та клопотань інших учасників кримінального провадження в неробочі, святкові та вихідні дні автоматизований розподіл здійснюється серед слідчих суддів, визначених графіками чергування, які затверджені головою суду.

 

На період виборчого процесу в неробочі, святкові та вихідні дні автоматизований розподіл позовних заяв, пов’язаних з виборчим процесом, здійснюється серед суддів Складу №2, визначених графіками чергування, які затверджені головою суду.

 

В разі настання обставин, які об’єктивно унеможливили функціонування автоматизованої системи документообігу суду щодо визначення суддів та тривають понад п’ять робочих днів, визначення судді для розгляду конкретної справи здійснюється за рішенням Зборів суддів.

 

Відмова судді від отримання розподіленої в установленому порядку судової справи не допускається.

  1. Особливості формування колегій суддів

 

Кримінальне провадження в суді здійснюється суддею одноособово.

 

Кримінальне провадження щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів лише за клопотанням обвинувачуваного.

 

Кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачуваних здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів стосовно всіх обвинувачуваних, якщо хоча б один із них заявив клопотання про такий розгляд.

 

Кримінальне провадження щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів, а за клопотанням обвинувачуваного – судом присяжних у складі двох суддів та трьох присяжних. Кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачуваних розглядається судом присяжних стосовно всіх обвинувачених, якщо хоча б один з них заявив клопотання про такий розгляд.

(Абзаци 1,2 Розділу 2.2 змінено згідно з рішенням

зборів суддів від 17 вересня 2020 року)

 

У разі задоволення судом клопотання обвинувачуваного у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років про розгляд кримінального провадження стосовно нього колегіально судом у складі трьох суддів, така судова справа передається головуючим суддею до канцелярії для формування колегії суддів в передбаченому цими Засадами порядку, результати якого оформлюються протоколом автоматизованого визначення складу колегії суддів.

 

(Доповнити розділ 2.1 абзацом 17 згідно з рішенням

 зборів суддів від 17 вересня 2020 року)

 

Якщо судова справа підлягає розгляду (перегляду) колегією суддів, при автоматизованому розподілі судових справ автоматизованою системою визначається головуючий суддя, з урахуванням спеціалізації. Після визначення головуючого судді автоматизованою системою визначається склад колегії суддів, який формується в автоматичному режимі автоматизованою системою згідно з налаштуванням складів постійних колегій суддів, затверджених рішенням зборів суддів.

 

Постійні колегії суддів затверджуються зборами суддів із числа суддів, що належать до Складу суддів №1, автоматизована система визначає склад колегії з числа суддів цього складу.

 

У випадку неможливості формування повного складу колегії суддів (окрім головуючого судді) для розгляду конкретної справи з числа суддів Складу суддів №1 допускається формування колегії суддів, яких не вистачає, з числа всіх суддів без урахування їх спеціалізації. При цьому постійна колегія суддів не утворюється.

 

Якщо на момент призначення справи до розгляду суддя, який входить до складу постійної колегії суддів (крім головуючого судді), не може здійснювати обов’язки судді (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка тощо), з метою недопущення порушення процесуальних строків склад колегії суддів визначається з числа усіх суддів суду.

 

Відповідно до визначеного процесуальним законодавством принципу незмінності складу суду, розгляд справи, як правило, провадиться визначеною автоматизованою системою колегією суддів. Тимчасова відсутність судді-члена колегії (тимчасова непрацездатність, відпустка, відрядження тощо) не є безумовною підставою для проведення заміни такого судді іншим суддею.

 

Відповідна необхідність у кожному конкретному випадку визначається головуючим суддею з урахуванням обставин справи та установлених процесуальним законом строків її розгляду.

 

У таких випадках на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду на виконання службової записки головуючого судді, автоматизованою системою в автоматичному режимі здійснюється заміна судді-члена колегії, який не може продовжувати участь у розгляді справи.

 

На підставі службової записки головуючого судді, за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду автоматизованою системою в автоматичному режимі також здійснюється заміна судді-члена колегії у разі вибуття судді зі складу постійної колегії суддів, припинення повноважень судді тощо. Заміна відсутнього судді здійснюється з числа усіх суддів суду.

 

  1. Особливості розподілу деяких категорій судових справ

 

Незалежно від того, у якому складі розглядалося кримінальне провадження, перегляд судового рішення за виключними обставинами в суді здійснюється колегією у складі трьох суддів або більшої непарної кількості суддів.

 

Кримінальне провадження щодо розгляду стосовно неповнолітньої особи обвинувального акта, клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності, застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, їх продовження, зміну чи припинення здійснюється суддею, уповноваженим згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів» на здійснення кримінального провадження стосовно неповнолітніх.

 

У разі якщо таке кримінальне провадження має здійснюватися судом колегіально, головуючим під час судового розгляду може бути лише суддя, уповноважений згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів» на здійснення кримінального провадження стосовно неповнолітніх.

 

Заява  про перегляд судового рішення за ново виявленими або виключними обставинами, що надійшла до суду, передається судді, колегії суддів, які визначаються у порядку, встановленому статтею 35 Кримінального процесуального кодексу України.

 

Кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється суддею одноособово.

 

Клопотання (подання) про вирішення питання, пов’язаного із виконанням вироку, розглядається суддею одноособово.

 

Склад колегії суддів по розгляду справ, матеріали яких містять державну таємницю або іншу інформацію з обмеженим доступом, формується автоматизованою системою одразу при реєстрації справи з числа суддів, які мають допуск та доступ до державної таємниці, без врахування приналежності до складів постійно діючих колегій суддів. Заміна відсутнього судді по таким справам здійснюється у загальному порядку з урахуванням наявності у судді допуску та доступу до державної таємниці.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи (матеріалів) раніше визначеному в судовій справі судді

 

Раніше визначеному головуючому судді, з урахуванням спеціалізації  передаються судові справи, які надійшли до суду після скасування судом апеляційної інстанції ухвал про повернення позову, ухвал про залишення позову без розгляду, ухвал про відмову у відкритті провадження.

 

Судові справи як то:

 

судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються суддям, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває справа;

 

судові справи про перегляд заочного рішення;

 

судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов’язані із виконанням судових рішень;

 

заяви про забезпечення, доказів;

 

зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

 

заяви про скасування заходів реагування, застосованих  у межах відповідної судової справи;

 

заяви про виправлення описок чи арифметичних помилок у судовому рішенні, ухвалення додаткового судового рішення, роз’яснення судового рішення, повернення судового збору;

 

заяви про відновлення втраченого судового провадження;

 

клопотання про вирішення питання, пов’язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

 

матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, для вирішення питання про їх об’єднання;

 

судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

 

передаються раніше визначеному у судовій справі судді, головуючому судді, колегії суддів з урахуванням спеціалізації. У випадку зміни спеціалізації судді, головуючий по справі визначається при здійсненні автоматизованого розподілу із складу суддів належної спеціалізації.

 

Справи про адміністративні правопорушення, які повторно надійшли до суду після повернення на доопрацювання, розподіляються судді, який прийняв таке процесуальне рішення та має відповідну спеціалізацію. У випадку зміни спеціалізації судді, головуючий по справі визначається при здійсненні автоматизованого розподілу із складу суддів належної спеціалізації.

 

Кримінальні провадження, які повторно надійшли до суду після повернення суддею з підстав, передбачених пунктом 3 частини 3 статті 314 КПК України (повернуто обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору, якщо вони не відповідають вимогам КПК України), розподіляти судді, який прийняв таке процесуальне рішення та має відповідну спеціалізацію. У випадку зміни спеціалізації судді, головуючий по справі визначається при здійсненні автоматизованого розподілу із складу суддів належної спеціалізації.

 

Обвинувальний акт, направлений до суду після повернення прокурору в порядку пункту 3 частини 3 статті 314 КПК України, який був оскаржений до апеляційної інстанції та ухвала суду про повернення прокурору обвинувального акту скасована, розподіляється на загальних підставах в автоматичному режимі.

 

У разі надходження в рамках одного кримінального провадження за ЄРДР: проваджень за поданням правоохоронних органів, за клопотаннями слідчого, прокурора та інших осіб;  проваджень за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування, такі процесуальні документи передаються раніше визначеному слідчому судді, який має відповідну спеціалізацію. У випадку зміни спеціалізації судді, слідчий суддя по справі визначається при здійсненні автоматизованого розподілу із складу суддів належної спеціалізації.

 

При надходженні до суду процесуальних документів, які підлягають передачі тому самому судді з метою належного автоматичного формування протоколу передачі справи раніше визначеному судді - відповідальними працівниками апарату суду здійснюється прив’язка новоствореної обліково-статистичної картки до обліково-статистичної картки первинної судової справи, в якій було здійснено автоматичний розподіл та основне судове рішення.

 

У разі відсутності (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка тощо) раніше визначеного в судовій справі головуючого судді заяви, клопотання, скарги, що надійшли в період його відсутності, підлягають повторному автоматизованому розподілу для вчинення процесуальних дій, якщо не проведення такого розподілу призведе до порушення процесуального строку.

 

У разі відсутності (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка тощо) раніше визначеного в судовій справі головуючого судді судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов’язані з виконанням судових рішень, в період його відсутності разом із заявами (клопотаннями), підлягають повторному автоматизованому розподілу для вчинення процесуальних дій, якщо не проведення такого розподілу призведе до порушення процесуального строку.

 

У разі надходження по одній справі декілька заяв (клопотань тощо), кожна наступна заява (клопотання тощо) яка надійшла до закінчення провадження за попередньою заявою (клопотанням тощо) передається тому ж судді, котрому була передана перша заява (клопотання тощо) по цій же справі.

 

У разі закінчення повноважень у раніше визначеного судді чи неможливості ним здійснювати правосуддя протягом двох місяців та більше зазначені процесуальні документи підлягають автоматизованому розподілу у загальному порядку.

 

  1. Особливості повторного автоматизованого розподілу справ у випадках неможливості участі у розгляді справи судді

 

Підставами повторного автоматизованого розподілу справи за розпорядженням керівника апарату суду є:

 

випадки визначені законом з метою заміни одного, декількох суддів або всього складу суду (задоволення відводу або самовідводу);

 

постійна неможливість виконання суддею в провадженні якого перебуває справа, або який є головуючим у складі колегії суддів, обов’язків судді (відставка, звільнення, переведення в інший суд, закінчення повноважень судді тощо). У кожному конкретному випадку наявність вказаних обставин перевіряється головою суду.

 

Повторний автоматизований розподіл за розпорядженням керівника апарату суду судових справ також здійснюється у випадках:

 

неправильного налаштування табеля робочих днів суддів – підстава - службова записка відповідального працівника суду;

(Слова «матеріали службової перевірки»  на «службова записка відповідального працівника суду»  змінено згідно з рішенням зборів суддів від 17 вересня 2020 року)

 

очевидної помилки в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи (помилкове визначення спеціалізації) - підстава – службова записка відповідального працівника суду;

 

(Слова «матеріали службової перевірки» на «службова записка відповідального працівника суду»  змінено згідно з рішенням зборів суддів від 17 вересня 2020 року)

 

відсутність у судді допуску або дозволу до роботи з документами, що містять відомості, що віднесені до державної таємниці – підстава – ухвала суду про задоволення відводу (самовідводу) судді;

 

припинення повноважень судді або настання інших обставин, за яких суддя не може продовжувати розгляд справи – підстава - заява судді.

(Розділ 2 змінено згідно з рішенням

 зборів суддів від 26 грудня 2019 року)

 

  1. Виключено

(Розділ 3 виключено згідно з рішенням

 зборів суддів від 26 грудня 2019 року)

  1. Виключено

(Розділ 4 виключено згідно з рішенням

зборів суддів від 26 грудня 2019 року)

 

  1. Ці Засади набирають чинності із наступного дня після їх затвердження зборами суддів Каховського міськрайонного суду Херсонської області.

 

Зміни та доповнення до Засад можуть бути внесені зборами суддів Каховського міськрайонного суду Херсонської області.

 

(Розділ 5 змінено згідно з рішенням

зборів суддів від 26 грудня 2019 року)

 

 

 

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення зборів суддів Каховського міськрайонного суду Херсонської області

26 грудня 2019 року протокол №10

 

Склад постійних колегій суддів для розгляду кримінальних проваджень

 

Головуючий суддя

Суддя – член колегії

Суддя – член колегії

1

Терещенко Олег Євгенійович

Марків Тетяна Анатоліївна

Батовріна Ірина Геннадіївна

2

Марків Тетяна Анатоліївна

Батовріна Ірина Геннадіївна

Терещенко Олег Євгенійович

3

Батовріна Ірина Геннадіївна

Терещенко Олег Євгенійович

Марків Тетяна Анатоліївна

 

 

(Додаток 1 змінено згідно з рішенням

 зборів суддів від 26 грудня 2019 року)

 

Додаток 3-12 Виключено


(Додаток 3-12 виключено згідно з рішенням

зборів суддів від 26 грудня 2019 року)